Dünyanın En Güzel Kedisi Seçildi, 10 Kilo Ağırlığında, Adı Tornado

Bolzano’da düzenlenen Uluslararası Kedi Sergisi’nde, Trentino Poldo’nun tahtını devralan yeni “dünyanın en güzel kedisi” belli oldu. Bu yılki şampiyon, 10 kilo ağırlığındaki ve 8 yaşına girmeye hazırlanan muhteşem kırmızı kedi Tornado oldu.

TORNADO: KREMS AN DEL DONAU’NUN YENİ GURURU

Krems an del Donau’dan gelen Tornado, uzun kürküyle aslanı andırsa da nazik karakteriyle evcil hayvan severlerin gönlünü fethetti. Aynı zamanda okullarda terapi faaliyetlerine katılan Tornado, yetiştirici Jasmin Cerny’yi de gururlandırdı.

BÜYÜK İLGİ GÖREN KEDİ SERGİSİ

Bolzano Uluslararası Kedi Sergisi, ziyaretçilerine kedi odası gibi özel alanlar sunarak büyük ilgi topladı. Dev Maine Coon’lardan “çıplak” Sphynx’lere kadar birçok kedi türünü bir araya getiren etkinlik, kedilere olan ilgiyi bir kez daha gözler önüne serdi.

EV KEDİLERİNE YÖNELİK FOTOĞRAF YARIŞMASININ GALİBİ

Serginin sosyal medya etkinlikleri arasında düzenlenen fotoğraf yarışmasında ise Persian Melody birinci oldu. Bu başarıyla Trento, etkinliğe ayrı bir renk kattı.

ORGANİZATÖRLER MEMNUN

Verona Feline Club’ın başkanı Maria Sole Farinelli ve diğer organizatörler, etkinliğin başarısından memnuniyetlerini dile getirdiler. Etkinliğin her yıl daha da büyüdüğünü ve kedi severlerin beklentilerini karşıladığını belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x