Prenses Kate öldü mü? Fotoğraf çıktı, iddialar arttı: ‘Fotoğraftaki kadın o değil’ iddiası

İngiliz kraliyet ailesi ile ilgili iddiaların sonu gelmiyor…

Oyuncu Meghan Markle ile evlendikten sonra apar topar ülkeden ayrılan Prens Harry’nin ardından Prens Andrew’un seks ve cinsel taciz skandalının ortaya çıktığı kraliyet ailesinde Kraliçe II. Elizabeth’in ölümü sonrasında tahta geçen çiçeği burnunda kral Charles’a kanser teşhisi konması ve Galler Prensesi Kate’in Aralık ayından beri kamuoyunun karşısına çıkmaması ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

Önceki gün eşi William ile bir bitki ve tarım ürünleri mağazasında alışveriş yaptığı iddia edilen Kate’in fotoğrafları dün gece yayınlandı. Uzaktan amatör bir fotoğrafçının çektiği belirtilen karelerde Kate ve William’ın ellerinde poşetlerle alışveriş yaptığı görülüyor. Fotoğraflarda William’ın bir şapka taktığı Kate’in ise tayt ve spor kıyafetler giydiği görülüyor.

Kate Middleton’ın Anneler Günü’nde paylaştığı fotoğraf üzerinde çok sayıfa fotoşop yapıldığı gerekçesiyle geri çekilmişti.

Daha önceki açıklamalarda Kate’i gören vatandaşlar, “Çok mutlu ve iyi görünüyordu” yorumunu yapsa da fotoğraflar sosyal medyada yeni bir tartışmanın da fitilini alevledi.

Sosyal medya kullanıcıları fotoğraftaki kadının Kate Middleton olmadığını açıklarken, onun bir dublör olabileceğini ya da fotoğrafın yapay zeka ile yapılmış olabileceğini iddia etti.

“ELMACIK KEMİKLERİ FARKLI”

Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan bazı kullanıcılar, “Fotoğrafa yakından bakın ve onun Kate olmadığını anlarsınız. Tamamen farklı elmacık kemikleri ve yüzü var” derken Dr. Shola Mos Shogbamimu isimli kullanıcı ise, “Bu adamın Prens William olduğunu düşünmüyorum? Herkes benim düşündüğüm gibi mi düşünüyor” yorumunu yaptı.

İngiliz Daily Mail gazetesi Kate Middleton’a benzer bir dublörün kullanılmış olabileceğine dair iddiaların ortaya çıktığını yazdı. Gazete Heidi Agan isimli “Kate Middleton benzerinin” fotoğrafını yayınladı.

Bir diğer kullanıcı ise, “Aman tanrım. İkisi de benzemiyor” dedi. James isimli bir diğer kullanıcı ise, “Bu fotoğrafı yapay zeka ile yapmışlar ve çok da iyi bir görsel bile değil. Bu utanç verici” dedi.

Fotoğrafı analiz eden bir diğer sosyal medya kullanıcısı ise, “Bu kesinlikle Kate değil. Elmacık kemikleri daha yüksek, gözleri farklı, gülüşü farklı, yürüyüşü farklı ve çok daha zayıf. Karın ameliyatı olduktan sonra torba taşıyor. Bu kesinlikle dublör” dedi.

Fotoğrafın Apple markasının iPhone 12 Pro modeli telefonuyla çekildiği de belirtildi.

WILLIAM’IN YASAK AŞKINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan son dönemde Galler Prensi William’ın aile dostu olan Cholmondeley Markizesi Sarah Rose Hanbury ile ilişkisi olduğu da iddia edilmişti. Hatta çok yakın oturan iki ailenin sık sık görüştüğü belirtilirken Kate’in üçüncü çocuklarına hamileyken William’ın Hanbury ile aşk yaşadığı da öne sürülmüştü.

İngiliz kraliyet ailesi konuyla ilgili bir açıklama yapmazken Hanbury avukatı aracılığıyla konuştu. Hanbury, “Bu iddialar tamamen yanlış” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x